Taşkınlar Doğal Depo - Hafriyat - Tünel İnşaatı

İşletmeler

TAŞKINLAR DOĞAL DEPO İNŞAAT

Temeli, kurucusu olan Abdullah taşkın ın ilk olarak 1993 yılında Nevşehir kavak kasabasında kaya oyma soğuk hava deposu yapmaya başlamasıyla atılmıştır. Burada başarıyla geçen ilk on yıldan sonra serüvenine 2008 yılında tünel makineleriyle devam etmiştir. Gelecek açısından umut veren çalışmaları, günümüz patates ve limonculuk firmaları tarafından taktir edilerek. Bu sektörde profesyonelleşmek amacıyla, disiplinli ve güvenli bir şekilde devam etmiştir.

Buna bağlı olarak yıllardır şehrimizin çeşitli yörelerinde Kaya oyma soğuk hava deposu inşaatlarında, şartlar ne olursa olsun azim ve kararlılıkla firmamız taahhüdünü üstlendiği her işi başarıyla ve zamanında teslim etmiş,  iş için gerekli makine ve teknik ekip konusunda kadrosunu daima güçlü tutmuştur.

Firmamız şehrimizin en Güzide projelerinden olan Taşkınlar Narenciye ve Patates Depolama Tesisleri olmak üzere projelerde bir şekilde çalışmalarını tamamlamıştır. Faaliyet alanımızdaki birçok işi en son teknoloji ve uzman ekiplerimiz ile anahtar teslimi bitirdik. halen devam etmekte olduğumuz projelerle, yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı olduğunu göstermektedir.

15/04/1993 yılında kurumsal kimliğini kazanan TAŞKINLAR DOĞAL DEPO İNŞAAT bugün dört adet tünel makinesi, üç adet mini loader yükleyici kepçe, sekiz adet harfiyat taşıma araci, 1500 m2 şantiye alanı 25.000 m2 soğuk hava deposu tesisi 24 çalışanı ile bölgemizin en büyük harfiyat firmasıdır.

TAŞKINLAR NARENCİYE VE PATATES DEPOLAMA TESİSLERİ

Kavak kasabası'nda 1990'lı yıllardan itibaren yeraltı kaya oyma soğuk hava depolarına olan talep, ilerleyen zaman içerisinde gitgide artmıştır. insan gücü ile küçük mahzenler halinde açılan soğuk hava depolarını daha da büyütmek amacıyla 1992 yılında Miniloader makineler kullanmaya başladık.

Patates ve narenciye firmalarına kiralamak amacıyla ilk depomuzu Kavak kasabasında Örenbaşı mevkiinde açtık. (3000 ton patates kapasiteli) depolarımızda olan yoğun talep üzerine 4 adet tünel makinesi kullanarak, 30000 metrekare ye ulaşan depolarımızı patates ve narenciye firmalarının hizmetine sunduk.

Doğal soğuk hava depoları, tüf kayanın yapısından dolayı kış aylarında sıcak, yaz aylarında ise serin oluyor. Bu özellik, depoları soğutmak veya ısıtmak için herhangi bir teçhizat veya ek maliyet gerektirmiyor. Bu avantajı kullanan birçok firma, doğal depolarda daha çok patates, limon, portakal ve greyfurt gibi ürünler depoluyor.

Makine Parkı