Taşkınlar Doğal Depo - Hafriyat - Tünel İnşaatı

Taşkınlar Hafriyat

Taşkınlar Hafriyat

Taşkınlar Hafriyat


Hafriyat kazı işlerinin tümüne verilen addır.

Kazıdan çıkan malzemenin bir depolama alanına dökülmesi ve burada düzeltilmesi de bu kavramın içinde yer almaktadır. Kazı işleri el ve kürek, kazma gibi aletlerle yapılabileceği gibi ekskavatör, greyder, loder gibi iş makineleri kullanılarak da yapılabilir. Birçok kazı ve taşıma hesapları bruckner diyagramı kullanılarak yapılmaktadır. Karayolu, demiryolu, tarla ıslahı, şev kazısı, tünel açma gibi çok çeşitli alanlarda uygulama sahası bulur.

Yollarda bakım, onarım ve asfalt yama çalışmaları yapmaktayız. Drenaj kanalları, trapez kanal kazımı, şev kesimi ve toprak serme-sıkıştırmaişlerini başarılı bir şekilde tamamlamaktayız.

Bir yerleşim yeri veya bir yapı için gerekli olan yol, kanalizasyon, su, elektrik vb. tesisatın tümü altyapı hizmetlerimizin dahilindedir.

Altyapı; bir yapı, kent ve ülke için gerekli olan yol, su, elektrik, gaz, kanalizasyon, peyzaj, çevre ve ulaşım gibi donanımların tümü. Herhangi bir ilişkisel sistemin fiziksel bileşenleri de altyapı olarak tanımlanmaktadır.

Altyapı, malların üretim sürecinden pazara ulaşmasını sağlamakta; okul ve hastane gibi toplumsal hizmetlerle bir ülkedeki temel yaşam gereksinimlerinin karşılanmasına yardımcı olmaktadır.

Bu sayfayı paylaş :